تبلیغات
شاهوار نت ----- رسانه ی مستقل شاهرودیان - مطالب خرداد 1390
شاهوار نت ----- رسانه ی مستقل شاهرودیان

استان شاهوار حق مسلم ماست

بابا هیچ معلوم هست اون بالا چه خبره؟

شنبه 28 خرداد 1390

ما زنده بدانیم که آرام نگیریم           موجیم که آسودگی ما، عدم ماست

نمیدونم کجای اصل 53 قانون اساسی نوشته شده که رئییس جمهور باید خیلی باعجله و بدون اقدامات کارشناسی بیاد وزارتخانه ها را ادغام کند و به اصطلاح خودش از حجم دولت بکاهد و هیچ اثری از کارآمدی در این ادغام ها به چشم نخورد.

تو را به خدا دقت کنید، کشوری با قریب به 70 میلیون جمعیت که اکثرن جوان هستن برای تشکیل زندگی نیاز به مسکن دارند و نزدیک به 60، 70 درصد هم از وضعیت مسکنشون ناراضی اند آیا این اقدام درسته که بیان وزارت مسکن را جمع بکنند. این اقدام برای کشوری درسته که نیاز به مسکن در درونش اشباع شده نه کشوری مثل ما، یا در بخش راه!!! ما چه قدر نیاز به جاده و راه چه هوایی و چه زمینی داریم، اصلا مخابرات و IT ما چه قدر هنوز جای کار داره!! من نمیدونم این چه وضعیتی که رئیس جمهور در پیش گرفته. دعواهای سیاسی تا به کی؟؟؟ یکمی به مردم برسین!یک مقداری مشکلات مردم را در نظر بگیرین!! جوانهای ما را توی یک سری قوطی کبریت به اسم مسکن مهر جا دادن میگن مشکل مسکن حله!؟ کجا حله؟ما سالیانه نزدیک به 24000 کشته تصادفات داریم آنوقت نیاز به وزارت راه نداریم؟؟؟

تو را به خدا به داد مردم برسین!به مشکلات مردم بیندیشید! ما باید یک کشور 1یشرفته داشته باشیم، این حق ما بعد از انقلابه، ولی یک کشور پیشرفته با زیرساخت های قوی، نه پیشرفتگی پوشالی و تو خالی، یک مقدار وقتی میخواین کاری انجام بدین وضعیت مردم را در نظر بگیرین. مشکلات مردم شهرستانی و روستایی را به یاد بیارین، شما در برابر 42 میلیون رأی مسئولین؟؟؟؟؟؟؟

تا کی باید حضرت خامنه ای چوب ندانم کاری های شما آقایون را باید بخوره؟ تا کی انقلاب ما باید به علت قدرت طلبی های شما زیر سؤال بره؟ تا کی خون شهدا باید زیر پای شما لگد مال بشه؟ و تا کی باید شخصیت و غرور و شرف و حیثیت مردم ایرانی به عنوان انسان نادیده گرفته بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاش شما هایی که دارین اون بالا با سرنوشت مردم بازی میکنین، بویی از اسلام و اسلامیت برده بودین و سعی در جاری کردن احکام اسلامی می کردین.

ایران دوستت دارم

ایرانی دوستت دارم

و برای آزادیت از دست مزدوران شبانه روز دعا میکنم..............

 


سلام

سه شنبه 24 خرداد 1390

خیلی دلم گرفته من بغضمو کجا باید بترکونم، اصلا توی این مملکت کسی هست که حرف مردم، حرف امثال من را بفهمه

دیروز یک اتفاق خوب برام افتاد و من کلی خوشحال شدم و ذوق کردم، بعد مدت ها جست و جو کار مورد علاقم را پیدا کردم، این قدر خوشحال بودم که حد و اندازه نداشت. خوب یک شرکت خصوصی و بزرگ ......

اما میدونین سخت ترین قسمت و درد آور ترین اتفاق چی بود. که اینقدر دلم شکست و این قدر از زندگی توی این دنیا  سیرم کرد چی بود؟؟؟؟؟؟؟

امروز من را به خاطر رعایت کردن حجاب اسلامی که خودشون بویی ازش نبرده بودن، بیرون کردن و این حق من نبود. تعریف از خودم نباشه توی کار خودم استادم. بی تجربم ولی کار بلدم. میدونم باید چی کار کنم. هم اعتماد به نفس بالایی دارم و هم روابط عمومی عالی و قدرت بیان+ تخصص لازم توی کارم که حسابداری و یک دنیا آمال و آرزو

ولی به علت این که تجربه عملی ندارم توی شهر کوچکمون کاری برام پیدا نمیشه و حالا هم که بعد مدت ها کار پیدا کردم به جرم حجاب!!! از کار بیرونم کردن و......

این عدالتی که توی جامعه اسلامی ما رواج داره. حداقل دوران طاغوت میگفتیم دوران طاغوت و شاه دم از اسلام و عدالت نمیزنه ولی حالا چی باید بگیم.......

آخ که فقط حق این مسئولین اسلام مآب را میر حسین موسوی خوب گذاشت کفه دستشون...

من یکی که ازشون نمیگذرم.؟.؟.؟.


22 خرداد آری یا خیر؟

یکشنبه 22 خرداد 1390

حمایت از جریان سبز که امروز سالگرد آغاز آن می باشد، جرم است،خیانت است، و یا حق است؟

شاید در نظ اول حمایت از آنها درست نباشد، چون سران آن انسان های خود فروخته و بر علیه نظام و رهبری باشند ولی اما اگر به تمام ابعاد این جنبش به درستی نگریسته شود و با حفظ اعتقادات شخصی و برای افزایش نیروی فعال از آنها حمایت شود، کاری بسیار درست می باشد. چون این افراد اولین گروهی بودند که بعد از این همه سال ظلمی که به مردم شهید پرور ایران روا شده دست به شورش زدند.

مسئولان و سران کشور ما باید بدانند که مردم تا یک حدی ظرفیت دارند و اگر کاسه صبرشان سرآید دیگر هیچ نیرویی نمی تواند جلوی آنها را بگیرد و رژیمی که پایه های آن با خون شهدا محکم شده و بر اساس دیکتاتوری مدرن اداره می شود به زیر کشیده خواهد شد.

من در این مقال می خواهم بگویم که با تمام فرمایشات آقایان سبز پوش ایران موافقم به جز اقدام آنها بر علیه رهبری عزیزم. باید مسئولان اعم از قوه مجریه، مقننه و علی الخصوص قوه قضائیه روش های خود را در اداره ایران عوض کنند و بر اساس قرآن و سنت پیغمبر اکرم(ص) کشور را اداره کنند و از در شیشه کردن خون مردم عزیز و انقلابی ایران بپرهیزند.

همه مردم ایران فقط اجرای عدالت را می خواهند. می خواهند میوه ی درختی که با خون فرزندانشان آبیاری شده است را بچینند و نوش جان کنند. این حق مردم انقلابی است.

جنبش سبز، فریاد مردان غیوری است که از ظلم ظالمان در کشور خسته شده اند. اگر اکنون آنها را درنیابید فردا دیر است...........


لبیک یا خامنه ای.........

دوشنبه 16 خرداد 1390

خیلی دلم گرفته، بغض سنگینی سالهاست راه گلوم را گرفته و نمیذاره نفس بکشم، خستم، خیلی خسته و تنها........

می خواهم فریادم در قالب یک متن ، در قالب یک نوشته در فضای مجازی برآورم، می خواهم بگویم که حضرت آیت الله خامنه ای اگر لیاقت سربازی ات را ندارم، اگر گناه کار روسیاهم ولی دوستت دارم چرا که نایب بر حق امام زمانی، چرا که رهبر مایی، چرا که تنها کسی هستی که فریاد عدالت را سرمیدهی، همان عدالتی که پیامبر از آن گفت، همان عدالتی که علی از آن گفت و فاطمه از آن حمایت کرد و ائمه برایش جان دادند و خون صدها هزار انسان آزاده از ظهور اسلام تا کنون برای آن به زمین ریخت ولی تو ای رهبر فرزانه ام برای اجرای عدالت تنهایی. چون عدالت در کشور اسلامی ما که این روزها میتوانم بگویم دچار نوعی دیکتاتوری به سبک اسلامی اش شده است، به یغما رفته و خون شهدا پایمال شده است.

دل پر دردی دارم، نمیدونم واقعا کجای دنیا قرار دارم، نمیدونم چرا دچار نوعی یأس و ناامیدی شدم و میدونم این ناامیدی در قلب اکثریت قشر جوان وجود داره. ناامیدی از انقلاب، از نظام چون چیزی به جز شعار از مسئولین و سردمداران کشورمان نمیبینیم. چون بیکاریم وتنها!!! چون رییس و رؤسای کشور فقط به فکر حفظ جایگاه خودشونند و هیچ کس به فکر مردم نیست، هیچ کس به فکر جوون ایرانی نیست و هیچ کس به فکر امام زمان(عج) و نایب بر حقش نیست. خیلی زود همشون یادشون رفته که اگر جایگاهی دارن، اگر منصبی دارن همه اش به خاطر همین هاست. ولی قدرت بد جوری قلبهایشان را تسخیر خود کرده.

واقعا سهم من و امثال من از انقلاب چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سهم مردم از انقلاب چیه؟؟؟ برای چی انقلاب شد؟؟؟؟؟

برای اینکه یک عده به قدرت برسن و یک عده جیبهاشون پر پول بشه و مردم هم مصرف گرا بار بیارن؟ تا کالای بنجول چینی وارد کشور بکنن؟؟؟؟؟ صدها دانشگاه بسازن و سر جوون ها را اونجا گرم کنن بعدش جوون ها بدون هیچ بار علمی مفیدی از دانشگاه بیان بیرون و برن دنبال متر کردن خیابون ها؟؟؟!!! برای این انقلاب شده که موجش کشورهای همسایه را بگیره تا ایران بگه من ابر قدرتم و آمریکا هیچی نیست در صورتی که هزاران مشکل داخل مملکتش داره؟؟

این چه وضعیتی که راه انداختن؟چرا دارن با زندگی مردم بازی میکنن؟ مگه مردم به جز عدالت چیز دیگه ای هم میخوان؟!؟!

به خدا مردم عادی، مردم طبقه مستضعف دارن با سیلی صورتشون را سرخ میکنن و فقط به عشق آقا سکوت کردن. اما اگر خونشون به جوش بیاد دیگه هیچ چیز جلودارشون نیست. تو را به خدا به حرمت نایب امام زمان(عج) یکم به خودتون بیان. یکم خودتون را جمع و جور کنید. به خدا مردم از این همه ظلم خسته شدن.

تو را به اون خدایی که می پرستین یک کاری بکنین........

نایب امام زمان تنهاست، او را دریابید........

رهبر عزیزم من با تو در سالگرد آغاز رهبریت عهد میبندم که تا آخرین قطره خونم در رکابت بمانم و جانثاری کنم و به همه سردمداران شیفته جا و مقام و منصب در کشور میگویم که تا زمانی که شیفتگان و دوستداران حضرت خامنه ای کبیر زنده اند شماها راه به جایی نخواهید برد و به قول شاعر این ره که شما میروید به ترکستان است....................


أین عمار؟؟؟؟؟؟؟؟/

جمعه 13 خرداد 1390

./.رحلت جانسوز پیرجمارن تسلیت باد./.

 

سلام به دوستای خودمونی خودم:

امروز یه جایی خوندم:«کجا هستند اون کسانیکه، اون شخصیت های بزرگی که پیمان جانبازی بستند.»

واقعا کجان اون دلاور مردایی که پا به پای امام خمینی(ره) برای پیررزی نظام و انقلاب جنگیدند. امام رفت و انگار همه ی اون آدم ها هم رفتند.

امام رفت و جانشین حضرت خامنه ای بر مسند رهبری نشست ولی با این تفاوت بزرگ که امام یار داشت ولی حضرت خامنه ای تنهاست و به جز تعداد اندکی از مردم عادی که اونها هم کاری از دستشون برنمیاد هیچ کس طرفدارش نیست. شده عین زمان پیامبر (ص) و امام علی(ع)!!!

بعد از مرگ پیامبر با اینکه این همه ایشون قبل از فوتشون به حمایت از علی بن ابیطالب تأکید داشتند ولی بعد از فوت، امام بر حق تنها ماند و دقیقا بلایی که سر نایب بر حق امام زمان (عج) دارن میارن. نمیدونم این مسئول های کشور چه طوری میخوان جواب امام زمان (عج) را بدن.

خدا انشاءالله هدایتشون کنه.

زنده باد نام و یاد امام خمینی(ره)

زنده باد حضرت آیت الله خامنه ای


ایران سرافراز

چهارشنبه 11 خرداد 1390

سلام

یک پیام فوری

به زیر کشاندن رژیمی که بر پایه دیکتاتوری ادره میشود«ایران» ممکن است و هیچ نیرویی در جهان نمیتواند مانع اراده مردمی شود که برای آزادی فداکاری میکنند.

اگه کشورتون را دوست دارین این مطلب را به همه بگین.

ممنون از همه دوستای خودمونی خودم

به امید روزی که گل برآید


تشویش

چهارشنبه 11 خرداد 1390

وقتی از قتل قناری گفتی

   دل پر ریخته ام  وحشت کرد.

  وقتی آواز درختان تبر خورده ی  باغ

     در فضا می پیچید

  از تو می پرسیدم:          به کجا باید رفت؟

                        -----------

    غمم از وحشت پوسیدن نیست

    غم من غربت تنهائی ها ست

 برگ بید است که با زمزمه ی  جاری باد

 تن به وارستن از ورطه ی هستی می داد

                     ------------

   یک نفر دارد فریاد زنان می گوید

           در قفس طوطی مرد و زبان سرخش

                            سر سبزش را بر باد سپرد

                    -------------

   من که روزی فریادم بی تشویش

      می توانست جهانی را آتش بزند

          در شب گیسوی تو

              گم شد از وحشت خویش

 

                                                   حمید مصدق


اسیر آزادی

چهارشنبه 11 خرداد 1390

 آزادی بهترین شعری بود كه سرودم     عشق به رهاییست در تار وپودم

  من از شروع پاییز اسیر رهایی عشقم

  تك درختی در بیابان در جستجوی هم نفسی

              عشق رهایی   عشق رهایی

  شاید مرگ شروع پرواز من باشه

  شاید مرگ سقوط پرواز من باشه

             عشق رهایی   عشق رهایی

  من خواهم رفت     ماندن جایز نیست

  اما رفتن من زدن به سرابیست

   بیرون سگ های وحشی در كمین گرفتن من

   آنجا كشتند و خوردند تنها هم نفس من

                عشق، عشق رهایی، رهایی     عشق رهایی،رهایی

   شاید مرگ شروع پرواز من باشه

   شاید مرگ سقوط پرواز من باشه

 

                                                                        رضا خلیلی


برتولد برشت

سه شنبه 10 خرداد 1390

 کسی که از حقیقت آگاهی ندارد نادان ، و آنکه از حقیقت آگاه است

 

ولی دانائی خود را انکار می کند، جنایت پیشه است .


وسط یه راه روشن، یا هنوز توی غاریم

سه شنبه 10 خرداد 1390

حرفِ من حرفِ خودم نیست        حرف خاكِ ،حرف ریشه س

 

      حرف دیروزِ ندیده      حرف فردا و همیشه س

 

     صحبتِ سكوت سرد               آدمای توی قابِ

 

     حرف این صورتك ها نیست        حرف اون ورِ نقاب

 

    حرف تردیدِ یه نسلِ      میون رفتن و موندن

 

    بین خوابیدن تا ظهر            یا دم سحر پریدن

 

     یکی باید بگه آخر من و تو كجای كاریم

                             وسط یه راه روشن یا هنوزم توی غاریم

 

    یكی باید بگه آخر چرا رنگ ما پریده

                            چرا با این همه عینك هیچ كسی ما رو ندیده

 

   تو بگو اگر كه حرفام        واسه تو شنیدنی نیست

 

   منِ امروزُ نگاه كن     دیگه عكسام دیدنی نیست

 

   حرف آخرُ نمی گم تا نگی خوابت پریده

                            هر كی رو دیوار گوشش آخرین حرفُ شنیده

 

               حرف تردید یه نسلِ         میونِ رفتن و موندن

 

               بین خوابیدنِ تا ظهر        یا دم سحر پریدن 


نیایش کوروش کبیر

سه شنبه 10 خرداد 1390

ای اهورا  مزدا  دستانم خالی اند و دلم  غرق در آرزوها ،


   یا به قدرت بی كرانت  دستانم  را توانا  گردان ، یا  دلم  را


  از آرزوهای دست نیافتنی خالی  كن .


                                                              كوروش كبیر


دنیای کثیف!!!!!

یکشنبه 8 خرداد 1390

آخ که امروز هم مثل بقیه روزها بی هیچ اتفاق هیجان انگیز شروع شد و تا آخرش هم مثل بقیه روزهاست.....

شنیدی احمدی نژاد و لاریجانی چه طوری دارن با سرنوشت مملکت بازی میکنند؟؟؟؟؟ یعنی واقعا نتیجه ادغام وزارت خانه ها چی میشه؟ تورم که روی شاخشه و کلی آدم بیکار میشن و یک عده هم از فرصت استفاده میکنن و بارشون را میبندد و این میشه نتیجه بازی های سیاسی مجلس و دولت.

کاش یک مقدار خیلی کوچولو این جناب لاریجانی از مرحوم مدرس یاد می گرفت و به فکر مردم بود، بعضی وقت ها با خودم میگم یعنی چه طور میخوان جواب شهدا را بدن. احمدی نژاد هم که نگو همچین جو قدرت گرفتتش که انگار تا آخر عمرش و بعد اون هم رییس جمهور باقی میمونه ولی زهی خیال باطل! درسته که یه مدتی مردم را گول زد تا دوباره بهش رأی بدن ولی دیگه حنایش واسه هیچ کی رنگ نداره. آه مردم دامنگیرش باد. اصلا خاصیت قدرت اینه ولی بعضی ها مثل مرحوم مدرس و مرحوم امام خمینی(ره) میدونستن چه طور از قدرتشون استفاده کنند و یه کسایی هم که میشه بهشون گفت تازه به دوران رسیده فقط بلدند صبح تا شب فکر کنند که چه طوری خون مردم را بکنند توی شیشه.......

القصه!! جونم براتون بگه که توی این مدتی که فارغ از درس و دانشگاه شدم انگاری چشمم بیشتر به روی حقایق باز شده و بهتر میفهمم دور و اطرافم چه خبره؟ آره تمام دنیای آرزوهام که برای بعد از فارغ التحصیلی نقاشیش کرده بودم پر از دروغ و ریاست و من نمیدونستم ولی خدا ازشون نگذره که حق مردم را قربانی ریاست طلبی خودشون میکنن.....


سلام دوستان

جمعه 6 خرداد 1390

امروز میخوام از بغض سال های بی عدالتی در ایران باهاتون حرف بزنم-خیلی خودمانی و دوستانه..

پدرم 7 سال از 8 سال جنگ را در جبهه به سر برد و از جان و دل برای این مملکت مایه گذاشت و نه زن برایش در آن موقع اهمیت داشت و نه پدر و مادر، فقط و فقط آب و خاک و ولایت.

اما اکنون سهم او و امثال او از انقلاب چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیروز یک سخن از امام خمینی خوندم که نوشته بود حکومت بدون ولایت یک حکومت دیکتاتوریست!  اما الان با حضور ولایت در کشور ما، ما شاهد یک حکومت دیکتاتوری هستیم، حکومتی که هیچ کس به فکر رعیت نیست و همه فقط به فکر حفظ کرسی های قدرت خودشان هستند چه فرقی با حکومت دیکتاتوری دارد.........................

فقط باید گفت علی تنهاست .....

چقدر دلم میخواد اینجا تمام رفتار و کارهای سه قوه را نقد کنم ولی افسوس.......


میلاد دخت نبی گرامی اسلام گرامی باد./.

سه شنبه 3 خرداد 1390

زن ایرانی

آنچه که امروز باعث می شود یک نویسنده دست به قلم بردارد و زن ایرانی را موضوع نوشته خود قرار دهد ظلمی است که به وجود با ارزش این گوهر ناب در مملکتی اسلامی که داعیه ی عدالت دارند،  رخ داده است.

زن در تاریخ ایران در جهت دهی به انقلاب اسلامی و پیروزی آن نقش بسیار موثری داشته است و همچنین است هشت سال دفاع مقدس؛

زیرا زن ایرانی باور داشت که با پیروزی انقلاب و به کرسی نشستن انقلابیون مسلمان و برپایی حکومت اسلامی، حقوق ضایع شده اش پس از قرن ها زنده می شود و به حقوقش به عنوان یک انسان دست می یابد.

اما زهی خیال باطل.......

که نه تنها حقوقش زنده نشد بلکه ارزش و شخصیتش سقوط کرد. سعی کردند به او بباورانند که به عنوان یک انسان به وی حق رای داده شده، می تواند بیرون از خانه کار کند، می تواند از امکانات جامعه  در سطوح آموزشی، بهداشتی، تفریح و ... استفاده کند. ولی این کارها نه به عنوان بر پایی عدالت بین زن و مرد بلکه به عنوان بستن دهان آن هاست تا حق فریاد برآوردن از آنها صلب شود.

با کمی چرخیدن و گشت زذن در سطح شهر می توان به راحتی زخم های وارد شده بر قلب و روح دختران و زنان را نظاره گر بود. یا با مقایسه احوالات درونی زنان و دختران امروز ایران و سی و چند سال قبل ایران.

زن در ایران نیز که برچسب ایران اسلامی را به خود زده مانند سایر کشورها تبدیل به یک کالا شده است. روحیه ی لطیف او و اندام نحیف او در سرتاسر ایران و در تمام شغل ها و حرفه ها به بازی گرفته شده است. و این حق زن مسلمان نیست. حق او نیست که اگر بخواهد عفتش را حفظ کند باید کنج خانه را ترجیح بدهد. باید بی خیال تحصیل و کار شود. به تفریح و گردش به عنوان یک رویا بنگرد و خودش را اسیر خانه کند و به بچه داری اش بپردازد که این در دنیا پیشرفته امروزی ظلم است... ظلم...

و در یک کلام از بهمن 57 تا  امروز وضعیت زن ایرانی با دوران قبل از آن هیچ تفاوتی ندارد... فقط برچسب ها و عناوین تفاوت کرده است.

این است عدالت جاری شده اسلام در سطح ایران......


به مناسبت فتح خرمشهر

دوشنبه 2 خرداد 1390

سلامی چو بوی خوش آشنایی

امروز میخوام از دل پردرد مردم خرمشهر حرف بزنم. همون دلاور مردمی که برای آزادی خرمشهر جانفشانی کردن. نمیدونم تا به حال خرمشهر رفتین یا نه و یا با ساکنین آنجا صحبت کردین. وقتی بشینی پای درد و دلشون خون باید گریه کنی. اما کی حوصله داره به درد این عزیزان گوش بده. یک شهر جنگ زده که دولت جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی اش از صددر صد تلاش شاید ده درصد تلاش شده باش. نمیدونم واقعا کجای حکومت اسلامی این بی عدالتی ذکر شده که تهران باید از امکانات مملو باشد و شهری مثل خرمشهر که سربلندی ایران در آن نهفته باید با کمترین امکانات به سر ببرد.

روزی هزاربار باید گفت خوش به حال محمد جهان آرا که به فیض شهادت نائل شد و ندید که همسنگراش چه طوری شیفته قدرت شدند و برای خونین شهر کمتری ارزشی قائل نشدند و خودشون را درگیر حفظ صندلی هاشون کردند و ایرانی شده بازیچشون. دارن زور میگن، ظلم میکنند و توی سر ایرانی میزنند و کسی هم هیچی بهشون نمگه. کی جرأت داره حرف بزنه فورا با باتون برقی خاموشش میکنن.

دلم خیلی از ظلم گرفته، از تنهایی علی زمان غمگینم و هیچ کاری از دستم برنمیاد. دلمون خوش بود که یکی پیدا شده و داره به مردم خدمت میکنه و روی حرف ولایت حرف نمیزنه اما زهی خیال باطل؛ ایشون هم تو زرد از آب در آمد و تا دید یک کم قدرت دستش اومده همه ی حرفاش و شعارهایش یادش رفت و شاید از اول برای همین خودش را کشیده بالا و برای جلب اعتماد کلی دروغ سر هم کرده............

اگر بخواهم بگم، گفتنی زیاده ولی مجالش نیست.....

با نظراتتون خوشحالم کنید!!!


تعداد کل صفحات: (2) 1   2   

فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
طبقه بندی
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
  چه قدر موافق استان شاهوار با مرکزیت شهرستان شاهرود هستید؟


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها