تبلیغات
شاهوار نت ----- رسانه ی مستقل شاهرودیان - صدا و سیمای مرکز استان
شاهوار نت ----- رسانه ی مستقل شاهرودیان

استان شاهوار حق مسلم ماست

صدا و سیمای مرکز استان

چهارشنبه 21 دی 1390

نوع مطلب :همشهری، 

بسمه تعالی

 

 

با سلام  خدمت  آقای  دکتر کاظم جلالی نماینده محترم مردم شاهرود  و میامی  در مجلس شورای اسلامی

 

جناب دکتر جلالی چند ماهی است که  اعتراضات مردم شاهرود به مجموعه سیمای مرکز سمنان  شدت پیدا کرده و این مطلب در نشریات استانی و سایت های محلی شاهرود بازتاب زیادی داشته است .

از آنجائیکه منظور مردم شاهرود از سیمای استانی مجموعه کامل این سازمان می باشد بهتر است د راین مورد برخی موارد را ذکر کنیم تا مردم شهرستان شاهرود بدانند که اگر رویکرد این سازمان تبعیض آمیز وظالمانه است ،هستند افراد زیادی از کارمندان این سازمان که هیچ نقشی در این قضایا ندارند و البته خود این افراد نیز چوب مدیریت ضعیف و وابسته به لابی های فشار مرکز استان را می خورند .

نماینده محترم شاهرود بهتر است بدانید که در مرکز استان لابی بسیار قوی وجود دارد که کاملا بر مدیران کل تسلط دارد و اگر مدیر کلی بخواهد اوامر آنها را اجرا نکند بشدت به تخریب او می پردازند و لذا مدیرانی باب میل آنها می باشند که ضعیف باشند و اختیار کار را در دست این گروههای فشار قرار دهند .

و از طرف دیگر این یک معامله دو طرفه می باشد و گروهها ی فشار نیز تا زمانیکه خواسته های آنها اجرا شود از این نوع مدیران بشدت حمایت می کنند هر چند که این مدیر کاملا ضعیف  باشد  و هیچ ارگان نظارتی نیز نمی تواند مانع این عملکرد سوء مدیران گردد .

از جمله این مدیران که مورد حمایت شدید لابی های فشار مرکز استان قرار دارد مدیر کل سیمای استان آقای شریفی فر می باشد .

سوء مدیریت و فساد اداری  آقای شریفی فر بسیار گسترده و شامل حقایق تلخی است که د راینجا به بر خی از آنها اشاره می کنیم ودر آینده نیز نکات ریز تری از عملکرد سوء ایشان رابرای شما ارسال می کنیم .

سوء مدیریت ایشان شامل رابطه بازی بجای شایسته سالاری ، ریخت و پاشهای زیاد مالی ، باند بازی ، اجرای اوامر گروههای فشار مرکز استان مبنی بر در حاشیه قرار دادن پوشش خبری شرق استان و شهرستان مهدیشهر ( سانسور خبری  شهرستان شاهرود ،میامی ، مهدیشهر)  و .....که در اینجا به چند نمونه آن اشاره می کنیم .

1-     رمضانعلی شریفی فر در تاریخ 20/11/88 به سمت مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان منصوب شد.

2-     آقای شریفی فر به محض اینکه به این سمت منصوب گردید تعدادی از دوستان و آشنایان خودش را در این رسانه استخدام نمود مانند :

الف) خانم ......... (خبرنگار واحد خبر) که این خانم ....... و اهل قائمشهر مازندران است و گفته می شود شریفی فر به خاطر او به تهران رفته و حکم استخدامی اش را گرفته است.

ب)  خانم قربانی سردبیر خبر تلویزیون که به همراه شوهرش اسماعیلی که تصویر بردار است و هر دو اهل مازندران هستند از مرکز آبادان به سمنان آورده است

پ )  آقای علیزاده (تدوینگر خبر که اهل مازندران است) و از مرکز مازندران به مرکز سمنان

ت)  مهدی پور که مازندرانی است و قرار بوده معاون خبر شود که در حال حاضر به عنوان مشاور مدیرکل مشغول به کار است.

3-     درگیری های متعدد شریفی فر  با همکاران مرکز و بویژه برکناری یوسفی معاون صدای مرکز و جمال عبدوس مدیر پخش سیما و اخراج میثم فتاحی (تدوینگر حق الزحمه ای مرکز) که بدون هیچ دلیل قانع کننده ای برکنار و یا اخراج شدند.

4-     برگزاری مراسم چهارشنبه سوری سال گذشته در مرکز سمنان که انعکاس خبری گسترده ای در رسانه ها داشت و آقای مدیرکل به همراه  همکارانش (معاونان، مدیران و کارکنان) در شب چهارشنبه سوری   در وسط محوطه صدا  و سیما آتش روشن کرده و خودش و برخی از افراد حاضر از روی آتش پریده  و سپس مدیر حراست مرکز با اسلحه شکاری مدیرکل تیراندازی کرده است.

5-     در حالی که مرکز بشدت با بحران مالی مواجه هست آقای شریفی فر برای خودش یک ماشین سوزوکی به قیمت پنجاه میلیون تومان خریده  و در چنین شرایطی خرید چنین خوردوی گران قمیتی به  هیچ وجه قابل توجیه نیست .

6-     مدیرکل یک خودروسواری (سمند )  به همراه راننده را در اختیار همسر و فرزندانش قرار داده تا کارهای شخصی آنها را انجام دهد و همچنین همسر مدیرکل با این خودرو به مسافرتهای خارج از استان همچون مشهد و ساری می رود.

7-      اخیرا مدیرکل علاوه بر دو منزلی که در مجموعه منازل سازمانی مرکز در اختیار دارد یک منزل در خارج از مرکز و در شهر سمنان اجاره کرده است و آن دو منزل را بیشتر برای اسکان بستگانش و فامیل هایش که از شهرستان می آیند در نظر گرفته است.

8-     مدیریت ضعیف مدیرکل باعث شده است اوضاع واحد خبر مرکز به شدت دچار هرج و مرج و بی  نظمی شود و تمامی مشکل از ناحیه فردی به نام مظفری است که از سوی شریفی فر به عنوان مدیر تولید و پخش اخبار منصوب شده است و این فرد به فکر منافع مادی خودش و همسرش خانم رضویان که خبرنگار واحد است می باشد و کاری به امور واحد خبر ندارد به طوری که الان واحد خبر کاملا رها شده است.   

9-     ساخت بی رویه تله فیلم و سریال با هزینه های چند صد میلیونی باعث شده این روزهای مرکز با کمبود شدید بودجه روبرود شود تا آنجا که حقوق کارکنان رسمی و کارکنان شرکتی با چند روز تاخیر پرداخت می شود و کارکنان حق الزحمه ای مرکز که سه ماهی است حقوق نگرفته اند و همچنین پرداخت هزینه ها و فاکتورهای واحدهای مرکز با مشکل مواجه شده است.

10-بعلت عدم خلاقیت وبی توجهی مدیر کل  به نو آوری، برنامه های سیمای استانی کاملا تکراری و کسل آور شده  است .

 

 

جناب دکتر جلالی  ما صدای اعتراض خود را از طریق برخی کانالها به آقای ضرغامی رسانده ایم ولی ایشان تا کنون در این مورد اقدامی انجام نداده اند لذا از آنجائیکه جنابعالی روابط نزدیکی با آقای ضرغامی دارید لطفا صدای ما را به گوش ایشان برسانید و بگوئید که اگرما تا کنون در خصوص این مسائل صبر کرده ایم فقط و فقط بخاطر حفظ آبروی سازمان صدا و سیما بوده ویانه مسائل مطرح شده فوق فقط جزء کوچکی از اتفاقات تلخ این مجموعه می باشد و اگر مسائل دیگراتفاق افتاده در این مجوعه رسانه ای شود لطمات جبران ناپذیری به حیثیت سازمان صدا و سیما واردمی شود .صبر ما لبریز شده است و دیگر طاقت اینهمه بی عدالتی و تبعیض و فساد  را نداریم .

 

آقای جلالی در مورد شخص خود نیز آگاه و هوشیار باشید که در مرکزاستان برنامه های تخریبی زیادی بر علیه  شما در نظر گرفته شده است که شاید تا کنون  اخباری در این زمینه به گوش شما رسیده باشد و اگر در  آینده با این موارد  مواجه شدید زیاد تعجب نکنید چون فریاد عدالتخواهی شما به مزاج گروه ها ی فشار مرکز استان خوش نیامده است و در صدد ضربه زدن به شما هستند .

 

 

 

با تشکر از شما

جمعی از کارکنان سیمای مرکز سمنان

 

 


دربانی
سه شنبه 27 دی 1390 07:24 ب.ظ
خیلی بده که سیمای استانی اینقدر بی عدالتی داشته باشه و همه ناراضی یک رسانه باید الگو باشه نه باعث تاسف
پاسخ یاردبستانی : بله. کاملا با شما موافقم..ولی کیست که صدای ما را بشنود..............
d90
جمعه 23 دی 1390 01:23 ق.ظ
با سلام و تشکر از سایت خوبتون بسیار متاسفیم برای مدیر کل سیمای سمنان التماس دعا داریم
پاسخ یاردبستانی : خواهش میکنم
ما هم متأسف شدیم

ولی محکوم به سکوتیم
دوشنبه 19 دی 1390 08:49 ب.ظ
زنده با د شاهرود . مرگ بر بی عدالتی و تبعیض
پاسخ یاردبستانی : درود بر شاهرود و شاهرودی
درود بر عدالت گستر قرن........
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
طبقه بندی
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
  چه قدر موافق استان شاهوار با مرکزیت شهرستان شاهرود هستید؟


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها